Google docx kasutamine rühmatöös
Tunni teema:
Google Docs kasutamine bioloogiatunnis. Grupitöö koostamine kasutades Google Docsi.
Ainevaldkond:
Loodusained,
Bioloogia,
Informaatika või IKT
Sihtgrupp:
8. klass
Eesmärgid:
Õpilane:
leiab vajamineva info internetist
kopeerib leitud info Google Docs dokumenti
lisab viite materjali allikale
teeb koostööd rühma liikmetega ühisdokumendi loomisel ja vormistamisel Tunni kirjeldus:
Tunni käik:
Tunni eesmärkide ja tegevuste selgitamine.
Google Docs tutvustus. Õpetajapoolne demonstratsioon suurel ekraanil Google Docsist ja selle kasutamisest rühmatöö tegemisel.
Rühmade moodustamine, rühmajuhtide määramine ja teemade jagamine. Rühmad võib moodustada ka juba eelmisel tunnil, et aega kokku hoida.
Rühmatöö: materjalide otsing ja lisamine ühisdokumenti, dokumendi vormistamine. Vastavalt rühma teemale otsib iga rühm vastava materjali internetist, lisab viited kasutatud materjalidele ja vormistab lõpptulemuse.
Tulemuste esitlemine ja hinnangud.
Materjalid:
Hindamisel arvestatakse iga õpilase osalust rühmatöös ja rühmatöö tulemust. Tulemuse hindamisel peetakse oluliseks töö ühtset vormistust, viidete olemasolu ja kirjapandu vastavust teemale. Vähemtähtis on materjali hulk, mida töö sisaldab. Õpetaja enesereflektsioon: Kas minu tunni ülesehitus võimaldas õpilastel nõutud tööga toime tulla?
Mida positiivset ja mida negatiivset märkasin antud tunnikorralduse juures?
Kas tööjuhend oli õpilastele arusaadav ja piisav?
Kas tund täitis oma eesmärgi?
Eesmärgid:
Õpilane:
leiab vajamineva info internetist
kopeerib leitud info Google Docs dokumenti
lisab viite materjali allikale
teeb koostööd rühma liikmetega ühisdokumendi loomisel ja vormistamisel Tunni kirjeldus:
Tunni käik:
Tunni eesmärkide ja tegevuste selgitamine.
Google Docs tutvustus. Õpetajapoolne demonstratsioon suurel ekraanil Google Docsist ja selle kasutamisest rühmatöö tegemisel.
Rühmade moodustamine, rühmajuhtide määramine ja teemade jagamine. Rühmad võib moodustada ka juba eelmisel tunnil, et aega kokku hoida.
Rühmatöö: materjalide otsing ja lisamine ühisdokumenti, dokumendi vormistamine. Vastavalt rühma teemale otsib iga rühm vastava materjali internetist, lisab viited kasutatud materjalidele ja vormistab lõpptulemuse.
Tulemuste esitlemine ja hinnangud.
Materjalid:
- Google Docs kasutamise juhend
- Demonstratsioon
- Rühmatöö
- Google Docs
Hindamisel arvestatakse iga õpilase osalust rühmatöös ja rühmatöö tulemust. Tulemuse hindamisel peetakse oluliseks töö ühtset vormistust, viidete olemasolu ja kirjapandu vastavust teemale. Vähemtähtis on materjali hulk, mida töö sisaldab. Õpetaja enesereflektsioon: Kas minu tunni ülesehitus võimaldas õpilastel nõutud tööga toime tulla?
Mida positiivset ja mida negatiivset märkasin antud tunnikorralduse juures?
Kas tööjuhend oli õpilastele arusaadav ja piisav?
Kas tund täitis oma eesmärgi?